czym wyczyścić kabinę prysznicową

Czym wyczyścić kabinę prysznicową? Poznaj domowe sposoby na wyczyszczenie kabiny

21 lutego 2022

Kabina prysznicowa stanowi element wyposażenia, który cechuje się wysoką funkcjonalnością. Wygoda i komfort użytkowania to jej niewątpliwe zalety. Z uwagi na tak powszechne występowanie kabin prysznicowych, ważną kwestią jest również wiedza na temat odpowiedniego utrzymania ich w czystości. Przy każdym użyciu, przy każdej kąpieli ścianki kabiny narażone są na zabrudzenia, nie tylko wodą, ale i żelami do mycia, szamponami do włosów, odżywkami i wieloma różnymi innymi środkami myjącymi. Jak wyczyścić kabinę prysznicową z kamienia?

Jak usunąć kamień z kabiny prysznicowej? Zadbaj o regularność

Pamiętaj, że wszystko wymaga regularności i systematyczności. Czyszczenie kabiny prysznicowej nie stanowi tu wyjątku. Jeżeli systematycznie czyścisz swoją kabinę prysznicową, to jej umycie będzie znacznie łatwiejsze. Warto po każdym użyciu ściągnąć wodę ze ścianek przy użyciu ściągaczki albo ściereczki z mikrofibry. Jest to dobry sposób na uniknięcie powstawania osadu. Prócz przetarcia ścian prysznica po każdym użyciu, należy minimum dwa razy w tygodniu wyczyścić całą kabinę. Dzięki temu, osady wapienne, czy zacieki z mydła nie będą w stanie nadmiernie się nawarstwiać. Sprawia to, że czyszczenie staje się znacznie łatwiejsze. 

Kamień na kabinie prysznicowej jak usunąć? Obierz odpowiedni kierunek!

Czyszczenie kabiny należy rozpocząć od usunięcia wszystkich przedmiotów, które się w niej znajdują – takie jak szampony, żele, płyny, czy inne kosmetyki, a także gąbki czy pumeksy. Czyszczenie należy rozpocząć od góry i zmierzać ku dołowi, a brodzik pozostawić na sam koniec.

Jak usunąć kamień z kabiny prysznicowej domowe sposoby

Do czyszczenia kabiny można użyć specjalistycznych, odpowiednio przygotowanych, gotowych do sprzedaży w każdym większym markecie czy drogerii środków chemicznych. Można również spróbować wyczyścić kabinę przy użyciu domowych sposobów. Produkty, które zawsze masz w domu mogą pomóc Ci w utrzymaniu odpowiedniej higieny. Część domowych sposobów jest nie tylko porównywalnie skuteczna do środków chemicznych, ale też wiele razy tańsza. Oto kilka prostych, domowych sposobów, które pomogą Ci w czyszczeniu kabiny prysznicowej.

Czyszczenie kabiny prysznicowej ocet i soda

Należy przygotować roztwór wody oraz octu zachowując proporcję 1 do 1. Można dodać trochę soku z cytryny, aby zneutralizować ostry zapach octu. Tak przygotowany roztwór należy nałożyć na powierzchnię i pozostawić na kilka minut (około 10-15), a następnie zetrzeć gąbką i spłukać ciepłą wodą. Na koniec należy przetrzeć czyszczoną powierzchnię suchą szmatką. Jest to metoda, która może również pomóc w czyszczeniu baterii, a także płytek czy fug. 

Kwasek cytrynowy jako środek do usuwania kamienia z kabiny prysznicowej

Należy przygotować roztwór 0,5 l ciepłej wody z dwoma opakowaniami kwasku cytrynowego. Istotne jest to, aby nie stosować takiego roztworu na glazurę czy terakotę z marmuru, ponieważ może on uszkodzić powierzchnię oraz pozostawiać przebarwienia. 

Jak wyczyścić kabinę prysznicową z kamienia domowe sposoby – woda utleniona i soda oczyszczona 

Dbając o czystość swojej łazienki należy zwrócić uwagę nie tylko na ścianki. Ważną kwestią jest również utrzymanie w odpowiednim stanie fugi. Jeśli zauważysz pleśń lub grzyby na swojej fudze, to możesz spróbować wyczyścić ją mieszaniną wody utlenionej i sody oczyszczonej. Z takiego połączenia powstanie pasta, którą należy nałożyć na brudne fugi oraz pozostawić na około 5-10 minut, a następnie użyć szczoteczki do ich wyczyszczenia.

Jaki płyn do usuwania kamienia z kabiny prysznicowej?

Do czyszczenia kabin prysznicowych można wykorzystać również specjalistycznych detergentów. Należy jednak zawsze upewnić się czy dany produkt sprawdzi się odpowiednio do materiału, z którego zrobiona jest Twoja kabina. Źle dobrany preparat oraz przyrząd do czyszczenia może doprowadzić do zniszczenia produktu, powstawania mikrozarysowań. Dlatego zawsze należy kierować się zaleceniami producenta. 

Podobne wpisy

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *